On 27th November 2017 we started the campaign "Do they like me, do they not...?"
The aim of the campaign was to show people who experience domestic violence that there are always possible paths out of the vicious circle and that even complex and serious situations have solutions. The main focus of the campaign was to highlight the social, legal, and psychological means of support that the Intervention centre provides. The campaign consists of an online and television spot, a series of lectures for both the general public and experts, exhibition with stories of survivors of domestic violence, furthermore conferences and publications.
Konference o domácím násilí - "Témata, o kterých je důležité mluvit"
27. února proběhla konference Intervenčního centra. Slavnostně ji zahájil ředitel Centra sociálních služeb Praha Mgr. Tomáš Ján a Daniel Hodek, pražský radní pro sociální oblast. Obsahově konference cílila na několik kontroverzních, avšak zcela zásadních témat. Na muže oběti a ženy násilnice se zaměřili Alžběta Medková (redaktorka ČRo), Oleg Šuk (psycholog IC) a Naďa Soukupová (psycholožka IC). Dítě jako zbraň ve sporu rodičů do hloubky probraly Jindřiška Krpálková (ředitelka ProDialog), Miluše Suntychová (pedagožka Accorusu) a Lenka Stárková (videotrenérka Lociky). A konečně na téma zneužívání obvinění z domácího násilí při rozchodových a rozvodových sporech přednášeli Štěpán Vymětal (soudní znalec), MIroslav Mervart (kriminalista PČR) a Daniela Bendlová (sociální pracovnice OSPOD). Završením konference bylo představení zbrusu nového dokumentu o mužských obětech domácího násilí od režiséra Romualda Štěpána Roba, který se na problematiku DN dlouhodobě zaměřuje a je autorem úspěšného dokumentu "Z lásky nenávist". Konferenci moderovala vedoucí IC, psycholožka Zuzana Chomová. Děkujeme všem přednášejícím za podnětné a inspirující příspěvky, které řadu otázek zodpověděly i otevřely, a samozřejmě také návštěvníkům konference za aktivní účast, plodnou diskuzi a milé odezvy. Prezentace přednášejících si máte možnost stáhnout ZDE.
Publication: Domestic violence from a practice point of the Intervention centre
 
In February 2019 we published a professional publication as part of the aforementioned campaign consisting of current facts and practical information concerned with domestic violence and further focused on the practice within the Intervention centre. The publication further comprises stories of clients accompanied with commentaries from professionals in the field. We are greatly happy for the success of the project and thank everyone involved in its creation. We hope that the publication will be of benefit to both the general public and experts. You can download the e-book HERE.
Přednáška o domácím násilí v městské knihovně
Poslední lednový den proběhla v Městské knihovně v Korunní přednáška pro nejširší veřejnost. S psychology a právničkou Intervenčního centra hosté disktuvali o příčinách domácího násilí, varovných signálech, které se objevují v počátcích nezdravého vztahu, možnostech řešení a mnohém dalším.
"Podepíše se to ve tváři"
Spotem nazvaným "Podepíše se to ve tváři" chceme podpořit ženy a muže ohrožené násilím, a dodat jim odvahu vyhledat pomoc. Chceme však oslovit i nejširší veřejnost a ukázat, jaká je skutečná tvář domácího násilí, a jak devastující jsou jeho následky. 
Za vynikající práci na spotu děkujeme celému tvůrčímu týmu!
 
Režie: Víťa Procházka

Kamera: Vojtěch Dvořák

Kostýmy: Anna Pospíšilová

Masky: Barbora Potužníková

Osvětlovač: Vojtěch Fabián

Produkce: Petr Horák, Jakub Košťál

Odezvy na kampaň v médiích
Čerstvý článek o DN v Pražském deníku k přečtení zde.
Reportáž o domácím násilí ve zpravodajství TV Prima - můžete shlédnout zde.
Jak o kampani v první vlně informovala média, si můžete přečíst např. v následujících článcích:
Praha.eu - portál hlavního města Prahy
Česká tisková kancelář - České noviny
Pražský deník
Deník.cz
Pražské novinky
Metro
Praha TV

© 2017 Intervenční centrum, CSSP

Chelčického 39, Praha 3 - Žižkov

281 911 883, 734 510 292      icpraha@csspraha.cz