Zlepšení praxe při prevenci, identifikaci a potírání domácího násilí prostřednictvím specializace

 

Asociace pracovníků Intervenčních center ČR (APIC) se podílí na projektu usilujícím o významnou změnu praxe v oblasti domácího násilí ze strany angažovaných profesionálů a institucí (zejména policejní orgány, státní zastupitelství a soudy, orgány sociálně-právní ochrany dětí, sociální pracovníci atd.) vytvořením platformy pro odbornou diskusi a následně specializaci klíčových profesí zainteresovaných na řešení problematiky. Více si můžete přečíst ZDE.

Společně jako doma bez násilí

Jako partneři jsme se podíleli na projektu organizace Jako doma „Společně jako doma bez násilí“. Podstatou projektu bylo vytvoření mobilních poradenských center v Praze a Ostravě pro ženy bez domova, které se setkaly s násilím. Ženy ohrožené násilím žijící na ulici pro nedostatek informací nebo obavy často nevyhledají pomoc v kamenných poradenských centrech, proto je důležité nabídnout jim podporu přímo v terénu. Více o projektu si můžete přečíst ZDE.

Projekty
S tebou ne! - aneb prevence násilí na ženách v sexbyznyse

 

Intervenční centrum Praha je partnerem projektu realizovaného Občanským sdružením Rozkoš bez rizika. Projekt reaguje na problematiku násilí na ženách v sexbyznysu, a zaměřuje se na rozsáhlý výzkum a následnou pomoc ženám, které jsou násilím v sexbyznyse ohrožené. Projekt přinese několik dílčích výstupů, které mohou v budoucnu rapidně snížit násilí na ženách v této oblasti. Více o projektu naleznete ZDE.

Mlčení bolí

Kampaň Asociace pracovníků intervenčních center (APIC) chce rozbourat mýty a prolomit tabu, která panují kolem domácího násilí. Jejím cílem je informovat laickou veřejnost o poslání intervenčních center a otevřít mezioborovou diskuzi na téma zkvalitnění pomoci obětem DN. Kampaň podpořila řada známých osobností, například Jiří Bartoška, Roman Šeberle, Michaela Kuklová, Michaela Maurerová, a mnoho dalších. Více naleznete ZDE.

Projekty podpořili:

© 2017 Intervenční centrum, CSSP

Chelčického 39, Praha 3 - Žižkov

281 911 883, 734 510 292      icpraha@csspraha.cz